La Liga: Επιτέλους νίκη για Λεβάντε! (Photos)

La Liga: Χρειάστηκε να μπει το 2022 για να κάνει την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα Ισπανίας η Λεβάντε, που επικράτησε 2-0 της Μαγιόρκα.

Πέρασαν 20 αγωνιστικές. Πέρασε το πρώτο μισό της σεζόν, άλλαξε η χρονιά. Όλα αυτά μέχρι να έρθει η στιγμή που θα πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στην Primera Division για το 2021-22! Κι όμως είναι γεγονός. Η ομάδα του Αλέσιο Λίσι επικράτησε 2-0 της Μαγιόρκα πανηγυρίζοντας το πρώτο της… τρίποντο!

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα στο «Θιουδάδ Ντε Βαλένθια». Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ! Στο 47’ ο πολύπειρος Σολδάδο έκανε το 1-0 για τη Λεβάντε.

Με νύχια και με δόντια οι γηπεδούχοι κρατούσαν το υπέρ τους σκορ. Στο 83’ αποβλήθηκε ο Καμπάνια απ’ τον πάγκο της ομάδας του Λίσι. Τελικά στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μοράλες έκανε το 2-0 και «σφράγισε» τη νίκη της Λεβάντε!

Έτσι, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, φτάνοντας όμως τους 11 βαθμούς (είχαν κι 8 ισοπαλίες μέχρι τώρα). Η Μαγιόρκα απ’ την άλλη, έμεινε στους 20 και είναι 15η.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι