La Liga: Τεσσάρα και άνοδος για Ατλέτικο Μαδρίτης! (Photos)

La Liga: Πάνω στην Κάντιθ… ξέσπασε η Ατλέτικο Μαδρίτης τα «σπασμένα» της ήττας στο Champions League – Νίκη 4-1 και 2η θέση.

Με… περίπατο πέρασε απ’ την Αναδαλουσία η Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι «ροχιμπλάνκος» έψαχναν αντίδραση μετά την εντός έδρας ήττα απ’ τη Μίλαν για το Champions League και την… πλήρωσε η Κάντιθ. Με το τελικό 4-1 να μιλάει από μόνο του.

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος χωρίς να έχουν σκοράρει. Βγήκαν για το δεύτερο, όμως, σαν… αφηνιασμένοι.

Ο Λεμάρ στο 56’ έκανε το 0-1, για να έρθει 14 λεπτά μετά ο Γκριεζμάν να κάνει το 0-2. Στο 76’ ο Κορέα έκανε το 0-3, για να μειώσει η Κάντιθ στο 86’ με αυτογκόλ του Όμπλακ. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Κούνια ένα λεπτό μετά!

Με το αποτέλεσμα αυτό η Ατλέτικο ανέβηκε στους 29 βαθμούς και τη 2η θέση, δύο πίσω απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης. Η Κάντιθ είναι 17η με 12 βαθμούς.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1