Serie A: Νέο σοκ για την Αταλάντα! (Video)

Serie A: Μετά την ανατροπή στο Μάντσεστερ, η Αταλάντα είδε την Ουντινέζε να την ισοφαρίζει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και να μη νικά ούτε στο Πρωτάθλημα (1-1)!

Οι μέρες που διανύουμε, δεν είναι καλές για την Αταλάντα. Η ομάδα απ’ το Μπέργκαμο αν και έκανε καλή προσπάθεια στο Μάντσεστερ, προηγήθηκε 2-0 της Γιουνάιτεντ, τελικά έπεσε «θύμα» σπουδαίας ανατροπής κι έχασε 3-2. Σα να μην έφτανε αυτό, το παιχνίδι που θα την… έκανε να ξεχάσει κόντρα στην Ουντινέζε για την 9η αγωνιστική του Καμπιονάτο, ήρθε να μεγαλώσει την «πληγή»!

Η ομάδα του Γκασπερίνι, ο οποίος αποβλήθηκε μάλιστα, είχε το υπέρ της 1-0 και ήταν έτοιμη να ακούσει το τριπλό σφύριγμα του διαιτητή. Αλλά η Ουντινέζε στο τέλος των καθυστερήσεων, ισοφάρισε σε 1-1. Παίρνοντας έναν ανέλπιστο βαθμό στο Μπέγκαμο και στερώντας τη νίκη απ’ τους γηπεδούχους.

Το πρώτο μέρος κύλησε δίχως να υπάρξει σκορ. Το 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων, με την Ουντινέζε να στέκεται καλά. Τελικά, η Αταλάντα βρήκε δρόμο προς τα δίχτυα στο 57’. Όταν ο Μαλινόφσκι έκανε το 1-0.

Σκορ που παρέμενε μέχρι το 90+4’. Κι εκεί που η Αταλάντα περίμενε να τελειώσει το ματς, διαχειριζόμενη το υπέρ της σκορ, ο Μπέτο… ξέρανε το Μπέργκαμο. Κάνοντας το 1-1 σε σημείο που δεν είχαν χρόνο οι γηπεδούχοι να αντιδράσουν.

Η ισοπαλία έστειλε την Αταλάντα στους 15 βαθμούς και την 5η θέση, αλλά ανάλογα με τους υπόλοιπους αγώνες είναι πιθανό να υποχωρήσει κι άλλο. Η ουντινέζε έφτασε τους 10 και αυτή τη στιγμή είναι 13η.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.