Serie A: Μαθαίνει προπαίδεια η Νάπολι, φτάνοντας στο 6Χ6! (Video+Photos)

Serie A: Ασταμάτητη η Νάπολι πήρε την έκτη της νίκη σε ισάριθμα ματς, επικρατώντας της Κάλιαρι 2-0!

Ακάθεκτη συνεχίζει την πορεία της η Νάπολι! Οι «παρτενοπέι» είναι η μόνη ομάδα χωρίς απώλεια στην Ιταλία, φτάνοντας αισίως στο 6Χ6. Επικρατώντας 2-0 της Κάλιαρι στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα». Αποτέλεσμα που την αφήνει στη θέση που ήταν. Δηλαδή να έχει… στρογγυλοκαθίσει στην κορυφή!

Για την ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι, ο Κώστας Μανωλάς ήταν στον πάγκο και δεν αγωνίστηκε καθόλου. Όμως η Νάπολι βασίζεται αλλού αυτή τη σεζόν. Στον εκπληκτικό Οσιμιέν! Ο Αφρικανός επιθετικός σκόραρε για έκτο σερί ματς. Ανοίγοντας το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με το 1-0 να οδηγεί τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, η Νάπολι ήθελε ένα ακόμη γκολ για να αισθανθεί μεγαλύτερη σιγουριά. Το πέτυχε κι αυτό σχετικά νωρίς στο δεύτερο μέρος. Με το πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι και μετέτρεψε σε γκολ ο Ινσίνιε στο 57’.

Το 2-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα μιας ακόμη νίκης της Νάπολι. Η οποία έφτασε τους 18 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη, έχοντας στο -2 τη Μίλαν και στο -4 την Ίντερ! Η Κάλιαρι απ’ την άλλη, έμεινε στους 2 βαθμούς, έχοντας βασικό τον Λυκογιάννη ο οποίος έπαιξε 85 λεπτά.

Σεντ Ετιέν 3

Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»
Ρέντη: Στον εισαγγελέα οι κατηγορούμενοι χούλιγκαν - Απολογούνται οι πρώτοι 10 από τους 67