La Liga: Πήρε σημαντικό βαθμό η Εσπανιόλ στο 90+8’! (Photos)

La Liga: Με ένα βαθμό έφυγε απ’ την έδρα της Μπέτις η Εσπανιόλ (2-2)-Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων η ισοφάριση!

Η 5η αγωνιστική της Primera Division, έφερε ένα «χρυσό» βαθμό στην Εσπανιόλ. Η ομάδα της Βαρκελώνης ταξίδεψε στην Ανδαλουσία για το ματς με τη Ρεάλ Μπέτις και φαινόταν πως θα φύγει ηττημένη. Μια αποβολή και ένα γκολ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, έφεραν το τελικό 2-2 που αφήνει με χαμόγελα τους νεοφώτιστους.

Η Εσπανιόλ ξάφνιασε στο 16ο λεπτό και μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Βιδάλ. Η Μπέτις, όμως, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος έκανε την ανατροπή. Στο 41’ ο Γουίλιαμ έκανε το 1-1, για να έρθει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Φεκίρ για να «γράψει» το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι ισορροπίες άλλαξαν στο 79’. Ο Πετσέλα αποβλήθηκε κι έτσι οι γηπεδούχοι έμειναν με 10. Αυτόματα η Εσπανιόλ αναθάρρησε επιθετικά. Πίεσε και ευτύχησε να φύγει με το βαθμό στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων! Τότε ο Καμπρέρα έκανε το 2-2 δίνοντας την ισοπαλία στους φιλοξενούμενους!

Με το βαθμό αυτό, η Ρεάλ Μπέτις έφτασε τους 8, ενώ η Εσπανιόλ ανέβηκε στους 3.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι