Serie A: Καταιγιστική Λάτσιο με εξάρα, γκέλα για Αταλάντα! (Videos+Photos)

Serie A: Εντυπωσιακή η Λάτσιο που επικράτησε 6-1 της Σπέτσιο-Έμεινε στο 0-0 η Αταλάντα με την Μπολόνια στο Μπέργκαμο!

Η Σπέτσια έκανε το λάθος να προηγηθεί στο «Ολίμπικο»! Για τη 2η αγωνιστική του Καμπιονάτο και με αυτό τον τρόπο… ξύπνησε την «οργή» της Λάτσιο! Οι Ρωμαίοι «απάντησαν» στο γκολ του Βέρντε με έξι δικά τους τέρματα και επιβλήθηκαν 6-1!

Μόλις στο 4ο λεπτό, ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ για την Σπέτσια. Σε ένα γήπεδο που του ταιριάζει, καθώς την περασμένη σεζόν είχε βάλει γκολάρα με απίστευτο γυριστό.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ. Ένα λεπτό αργότερα ο Τσίρο Ιμόμπιλε ισοφάρισε σε 1-1. Ο Ιταλός στράικερ στο 15’ ανέτρεψε το σκορ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Κι αφού έγινε αυτό, άρχισε το… σόου για την ομάδα του Σάρι!

Το χατ-τρικ για τον Ιμόμπιλε ήρθε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αρχικά έχασε το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, αλλά στη συνέχεια της φάσης δεν έκανε λάθος! Το 3-1 έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, με τον Ιμόμπιλε να πετυχαίνει τρία σερί γκολ σε ένα ημίχρονο. Ο ορισμός του χατ τρικ!

Ο Φελίπε Άντερσον με πανέμορφο γκολ στο 47’ ανέβασε το σκορ στο 4-1! Η Σπέτσια έμεινε με 10 στο 54’ λόγω αποβολής του Αντού. Ο Χισάι στο 70’ και ο Λουίς Αλμπέρτο στο 85’ διαμόρφωσαν το τελικό 6-1 που έστειλε τη Λάτσιο στους 6 βαθμούς και κράτησε την Σπέτσια στον 1.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ-ΜΠΟΛΟΝΙΑ 0-0

Γκέλα για την Αταλάντα μέσα στο Μπέργκαμο. Η ομάδα του Γκουιντολίν δεν κατάφερε να «λυγίσει» την σκληρή Μπολόνια. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, τις ευκαιρίες, αλλά το ματς ήταν αρκετά νευρικό. Κάτι που μαρτυρούν και οι πολλές κάρτες.

Οι ευκαιρίες δεν έγιναν γκολ και η Αταλάντα δεν κατόρθωσε την αξιόμαχη Μπολόνια. Το τελικό 0-0 στέλνει τις δύο ομάδες στους 4 βαθμούς.