Γ’ Εθνική: Το αποτέλεσμα του αγώνα του Σαββάτου (12/6)

Με μια εξ αναβολής αναμέτρηση στον 9ο όμιλο ξεκίνησε η δράση της Γ’ Εθνικής το Σαββατοκύριακο.

Ο 9ος όμιλος της Γ’ Εθνικής έχει προκαλέσει πονοκέφαλο στην ΕΠΟ με τις πολλές αναβολές και σήμερα διεξήχθη μια εξ αναβολής αναμέτρηση.

Η Θύελλα Πατρών υποδέχτηκε τη Ζάκυνθο, με τους νησιώτες να επικρατούν 3-2 και να μένουν ζωντανοί στη μάχη του τίτλου.

Στο 10’ ο Αγγελής πέτυχε το 0-1, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 38’ με πέναλτι του Κούνια για το 1-1. Στο 66’ ο νεαρός Κακολύρης με ωραίο σουτ από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Στο 91’ ο Δημήτρης Αγουρίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σούρμπης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοντογιώργη για τελικό 2-3 της Ζακύνθου.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»