Αιολικός: Απάντησε στις καταγγελίες του Αίαντα

Ο Αιολικός έκανε λόγο για ευφάνταστες καταγγελίες που δεν έχουν καμία δόση αλήθειας.

Αιχμηρή ανακοίνωση εξέδωσε η διοίκηση του Αιολικού, απαντώντας σε όσα ευφάνταστα «καταγγέλλει» ο Αίας Σαλαμίνας, μετά τη λήξη του αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων στον «Ταρλά» που έληξε με νίκη των Μυτιληνιών (2-0).

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η διοίκηση του ΑΕΠΣ Αιολικός θα ήθελε δημόσια να δώσει συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας και στο προπονητικό τιμ για τη νίκη επί του Αίαντα Σαλαμίνας. Σε ακόμα ένα παιχνίδι, η ομάδα μας έκανε κατάθεση ψυχής, παλεύοντας ως το τελευταίο λεπτό με όλες τις δυνάμεις της μέσα στο γήπεδο, έχοντας να αντιμετωπίσει θεούς και δαίμονες.

Επειδή όμως κάποιοι αποδεικνύονται ευφάνταστοι και πολυγραφότατοι, οφείλουμε να αναφέρουμε και τα εξής:

Επί 90 λεπτά γίναμε μάρτυρες μιας καλοστημένης παράστασης καθυστερήσεων. Με τη λήξη άρχισαν οι προμελετημένες προκλήσεις και οι λεκτικές αντιπαραθέσεις έξω από τα αποδυτήρια. Τους κατανοούμε και τους συμπονούμε. Κάπως έπρεπε να δικαιολογήσουν τη σημερινή ήττα τους σε όσους τους πατρονάρουν. Λίγη σοβαρότητα όμως. Γιατί στο σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σχοινί...