La Liga: Τα είχε όλα… εκτός από γκολ! (Video+Photos)

La Liga: Ρεάλ Μπέτις και Αθλέτικ Μπιλμπάο έμειναν στο 0-0, σε ματς με αποβολή και δύο γκολ που δε μέτρησαν!

Στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» η Ρεάλ Μπέτις υποδέχτηκε την Αθλέτικ Μπιλμπάο για την 32η αγωνιστική. Η ομάδα της Ανδαλουσίας ήθελε τη νίκη για να μείνει μόνη 5η, ενώ οι Βάσκοι για να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις μετά την ήττα στον τελικό Κυπέλλου απ’ την Μπαρτσελόνα με… κάτω τα χέρια.

Το τελικό 0-0 δεν βόλεψε κανέναν και ειδικά τους γηπεδούχους που έχουν το στόχο της Ευρώπης. Για την ομάδα του Πελεγκρίνι το ματς… στράβωσε νωρίς. Κι αυτό γιατί ο Φεκίρ μόλις στο 11’ αποβλήθηκε και άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο! Ο διαιτητής είδε τη φάση (φάουλ στον Βενσεδόρ) στο VAR και απέβαλε τον Γάλλο μεσοεπιθετικό!

Παρ’ όλα αυτά, η Μπέτις βρήκε γκολ στο 51’. Όμως η φάση ελέγχθηκε απ’ το VAR και αποφασίστηκε πως το τέρμα του Μαντί ακυρώνεται καθώς υπάρχει οφσάιντ!

Η Μπιλμπάο… ισοφάρισε τα ακυρωμένα γκολ στο 84ο λεπτό, όταν ο Ραούλ Γκαρσία σκόραρε αλλά δε μέτρησε το τέρμα του καθώς υπήρχε οφσάιντ.

Στις καθυστερήσεις οι Βάσκοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Βιγιαλίμπρε είχε δοκάρι. Το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος. Έτσι η Μπέτις έφτασε τους 49 και είναι 5η με ματς περισσότερο από Βιγιαρεάλ και Σοσιεδάδ, ενώ η Μπιλμπάο έφτασε τους 38 και είναι 10η.

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία