La Liga: Πάλι δε νίκησε η Ατλέτικο, χαμός στην κορυφή! (Videos+Photos)

La Liga: Ισόπαλη 1-1 η Ατλέτικο Μαδρίτης στην έδρα της Ρεάλ Μπέτις που είναι μόνη πρώτη αλλά στο +1 από τη Ρεάλ Μαδρίτης και στο +2 απ’ την Μπαρτσελόνα!

Η 30η αγωνιστική της Primera Division ανήκει στο παρελθόν και τελευταίο της ματς ήταν το Ρεάλ Μπέτις-Ατλέτικο Μαδρίτης. Το τελικό 1-1 ήρθε για να «κουμπώσει» στα πρόσφατα άσχημα αποτελέσματα των «ροχιμπλάνκος». Έτσι οι τελευταίες 8 αγωνιστικές θα είναι… φωτιά αναφορικά με τη μάχη για τον τίτλο!

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε άρχισε ιδανικά γι’ αυτή το ματς. Στο 5ο λεπτό μετά από εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, υπήρξε μια κόντρα μέσα στην περιοχή κι ο Καρασκό με άνεση στην κενή εστία άνοιξε το σκορ!

Η απάντηση της Μπέτις ήρθε σχετικά γρήγορα. Στο 20ο λεπτό έγινε η σέντρα από αριστερά και ο Τέγιο πάνω στην κίνηση νίκησε τον Όμπλακ ισοφαρίζοντας το ματς σε 1-1!

Παρά τις ευκαιρίες που χάθηκαν εκατέρωθεν, δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης. Έτσι το 1-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων και αύξησε το σασπένς στο Ισπανικό Πρωτάθλημα!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήγε στους 67 βαθμούς και είναι μόνο πρώτη, αλλά νιώθει την… καυτή ανάσα των δύο μεγάλων που ακολουθούν! Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει 66 και η Μπαρτσελόνα 65, όλα αυτά με 8 ματς να απομένουν μέχρι το τέλος της σεζόν!

Η Μπέτις απ’ την άλλη, έχασε την ευκαιρία να ανέβει μόνη 5η. Τελικά είναι σε αυτή τη θέση, αλλά στην ισοβαθμία με τη Σοσιεδάδ και την Βιγιαρεάλ ένα βαθμό πίσω! Οπότε γίνεται… ο χαμός και για τις θέσεις της Ευρώπης!

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ