La Liga: «Μοιρασιά» για Βαγιαδολίδ και Λεβάντε (Video & Photos)

Ισοπαλία 1-1 για Ρεάλ Βαγιαδολίδ και Λεβάντε, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο τέλος.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η εναρκτήρια αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Η Ρεάλ Βαγιαδολίδ φιλοξένησε τη Λεβάντε, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1, αποτέλεσμα που περισσότερο ικανοποίησε τους φιλοξενούμενους.

Η Βαγιαδολίδ μπήκε μπροστά στο σκορ στο 57ο λεπτό με τέρμα του Μάρκος Ντε Σόουζα. Το ματς κυλούσε προς το να λήξει 1-0, όμως στο 83ο λεπτό η Λεβάντε κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Χοσέ Καμπάνια.

Έτσι, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Λεβάντε πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, γι’ αυτό και δεδομένα έμεινε περισσότερο ικανοποιημένη απ’ τη Βαγιαδολίδ.

Αμφότερες οι ομάδες, πάντως, είναι πολύ χαμηλά στη βαθμολογία. Η Ρεάλ Βαγιαδολίδ βρίσκεται στην 17η θέση με 10 βαθμούς, ενώ μία θέση πίσω της και στη ζώνη του υποβιβασμού είναι η Λεβάντε με 8 και ένα ματς λιγότερο.

Πριν την αναμέτρηση, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Ντιέγκο Μαραντόνα, με τη φωτογραφία του να εμφανίζεται στον πίνακα του γηπέδου.

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)