Ο Ρέμπιτς λύτρωσε τη Μίλαν (video)

Με δύσκολη νίκη συνέχισε η Μίλαν τις υποχρεώσεις της στη Serie A, καθώς επιβλήθηκε 3-2 της Ουντινέζε στο Σαν Σίρο, στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για την 20ή αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι «άνοιξαν το σκορ» μόλις στο 6ο λεπτό με τον Λάρσεν, ωστόσο οι «ροσονέρι» αντέδρασαν στο β΄ μέρος και με δύο γκολ κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση.

Η Ουντινέζε, όμως, δεν παρέδωσε τα όπλα και ισοφάρισε σε 2-2 στο 85΄, αλλά ο Ρέμπιτς είπε την τελευταία... λέξη στο παιχνίδι, «λυτρώνοντας» τη Μίλαν στις καθυστερήσεις.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής στη Serie A:

Λάτσιο-Σαμπντόρια 5-1 (7΄ Καϊσέδο, 17΄ πέν., 20΄, 65΄ πέν. Ιμόμπιλε, 54΄ Κουισάνγκα - 74΄ Λινέτι)

Σασουόλο-Τορίνο 2-1 (61΄Μπόγκα, 73΄ Μπεράρντι - 20΄ αυτ. Λοκατέλι)

Νάπολι-Φιορεντίνα 0-2 (20΄ Κιέζα, 74΄ Βλάχοβιτς)

Μίλαν-Ουντινέζε 3-2 (48΄, 90+3΄ Ρέμπιτς, 72΄ Ερναντέζ - 6΄ Λάρσεν, 85΄ Λαζάνια)

Μπολόνια-Βερόνα 16:00

Μπρέσια-Κάλιαρι 16:00

Λέτσε-Ίντερ 16:00

Τζένοα-Ρόμα 19:00

Γιουβέντους-Πάρμα 21:45

Αταλάντα-ΣΠΑΛ 20/1 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)