Χωρίς… έλεος η Λέστερ, σκόρπισε με 9-0 τη Σαουθάμπτον! (video)

Ασταμάτητη η Λέστερ κόντρα στη Σαουθάμπτον, έσπασε τα κοντέρ!

Η Λέστερ δεν λυπήθηκε τη Σαουθάμπτον, την οποία συνέτριψε στο «Σεντ Μέρις» με 9-0, με το σκορ να είναι ήδη 5-0 στο ημίχρονο! Η νίκη με 9-0 εκτός έδρας αποτελεί ρεκόρ για την Premier League.

Η αποβολή του Ράιαν Μπέρτραντ στο 12΄ αποδείχθηκε καθοριστική, καθώς το 0-1 των «αλεπούδων» από το 10ο λεπτό έγινε 0-3 στο 19΄, με τους φίλους των «Αγίων» να αρχίσουν να αποχωρούν από το γήπεδο μαζικά μετά το πρώτο εικοσάλεπτο.

Χατ τρικ πέτυχαν οι Πέρεθ, Βάρντι, ενώ από ένα γκολ πέτυχαν οι Τσίλγουελ, Τίλεμανς και Μάντισον. Η Λέστερ πέρασε στη δεύτερη θέση, με ένα βαθμό διαφορά από τη Μάντσεστερ Σίτι που το Σάββατο φιλοξενεί την Άστον Βίλα.

Southampton vs Leicester City 0-9 Goals

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»