Ασταμάτητη Ίντερ, κέρδισε και τη Λάτσιο (videos)
Twitter/Inter FC

Η φετινή Ίντερ έχει μπει φουριόζα φέτος στην Serie A και το έδειξε με το 1-0 κόντρα στην Λάτσιο εντός έδρας

Το πέντε στα πέντε έκανε στην Serie A η Ίντερ, η οποία επικράτησε έστω και δύσκολα 1-0 της Λάτσιο εντός έδρας και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας δείχνοντας ότι φέτος έχει μπει φουριόζα στη διοργάνωση με στόχο να φτάσει στην κατάκτηση της.

Οι παίκτες του Αντόνιο Κόντε μετά τη νίκη τους στο ντέρμπι του Μιλάνου με την Μίλαν πήρε ένα ακόμα δύσκολο ματς και πλέον ετοιμάζεται για τη δύσκολη αναμέτρηση στη Γένοβα κόντρα στην Σαμπντόρια. «Δράστης» για την Ίντερ, ήταν ο Ντι Αμπρόζιο στο 23ο λεπτό του ματς, με τον Ιταλό να ανοίγει το σκορ και την ομάδα του να το διατηρεί.

Από εκεί και πέρα η Αταλάντα νίκησε στο «Ολίμπικο» τη Ρόμα με 2-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και προσπέρασε τους «τζαλορόσι» στην κατάταξη.

Η έκπληξη της βραδιάς έγινε στο «Σαν Πάολο», καθώς μια σφριγηλή Κάλιαρι υποχρέωσε σε εντός έδρας ήττα τη Νάπολι και άφησε την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι στο -6 από την κορυφή.

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε επίσης η Λέτσε, που έφυγε με 3-1 από το «Πάολο Μάτσα» απέναντι στη ΣΠΑΛ, ενώ χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση Τζένοα-Μπολόνια.

Η Φιορεντίνα πήρε «ανάσα» νικώντας τη Σαμπντόρια, ενώ η Πάρμα βρήκε τη λύτρωση απέναντι στη Σασουόλο με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις.

Inter milan vs Lazio 26 sep 2019 1-0

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ