Γουότφορντ: Με «δώρο» Παπασταθόπουλου «φρέναρε» την Άρσεναλ! (video)

Η Άρσεναλ προηγήθηκε 2-0 στην έδρα της Γουότφορντ, αλλά ένα τραγικό λάθος του Σωκράτη την έβαλε στο ματς και πήρε τον βαθμό με το τελικό 2-2!

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στο «Vicarage Road», με την Άρσεναλ να… αγκαλιάζει τη νίκη με την εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο, αλλά να «πουλάει» πολύ φτηνά εν τέλει τους βαθμούς και να μένει στο 2-2 κόντρα στην εντυπωσιακή Γουότφορντ που δεν παράτησε το ματς!

Ο Ομπαμεγιάνγκ ήταν… φωτιά και με γκολ στο 21’ και το 32’ έβαλε την Άρσεναλ μπροστά στο σκορ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Στο φινάλε του πρώτου μέρους έγινε και μια σύρραξη μεταξύ των παικτών, με πρωταγωνιστή τον Χοσέ Χολέμπας, που φαίνεται πως… ξύπνησε τους γηπεδούχους και κοίμισε τους φιλοξενούμενους!

Στο 53’ ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος έκανε ένα παιδικό λάθος, με τον Κλέβερλι να μειώνει το σκορ για τη Γουότφορντ. Σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Ουνάι Εμερί, στο 81’ ο Νταβίντ Λουίς έκανε πέναλτι, με τον Ρομπέρτο Περέιρα να σκοράρει για το τελικό 2-2 στην αναμέτρηση!