Πρώην παίκτης του Αστέρα, έβαλε το γκολ της χρονιάς στη Μπαρτσελόνα (video+photos)

Ένας πρώην παίκτης του Αστέρα Τρίπολης πέτυχε μια απίστευτη γκολάρα κόντρα στη Μπαρτσελόνα με τη φανέλα της Έιμπαρ!

Τελευταία αγωνιστική στην Primera Division, με τη Μπαρτσελόνα να παίζει στην έδρα της Έιμπαρ σε έναν αγώνα χωρίς καμία βαθμολογική σημασία. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 20’ με τον Μαρκ Κουκουρέγια, όμως, ο Λιονέλ Μέσι με δυο δικά του γκολ στο 31’ και το 32’ ανέτρεψε τα δεδομένα.

Υπολόγιζε, ωστόσο, χωρίς έναν παλιό ποδοσφαιριστή του Αστέρα Τρίπολης ο οποίος στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, έβαλε το… γκολ της χρονιάς. Με μια απίθανη «λόμπα» πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, εξέθεσε τον Σίλεσεν και ισοφάρισε για την Έιμπαρ στο 2-2 του πρώτου ημιχρόνου. Δείτε ποιος είναι στο photostory και παρακολουθήστε το γκολ στο βίντεο…