Απίστευτες καταγγελίες Τηλυκράτη: Πήρε άνοδο με… ξύλο ο Κρόνος Αργυράδων

Ο Τηλυκράτης καταγγέλλει ξυλοδαρμό των παικτών του στο ημίχρονο.

Στο παιχνίδι Κρόνος Αργυράδων-Τηλυκράτης κρίθηκε η άνοδος στον 3ο όμιλο την τελευταία αγωνιστική, με την ομάδα της Λευκάδας να καταγγέλλει επίθεση και ξυλοδαρμό των παικτών της για να χάσει! Οι Φαίακες επικράτησαν 1-0 χάρη σε τέρμα που σημειώθηκε στο 48’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κάνουν λόγο για άνανδρη επίθεση στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Τηλυκράτη:

«Το ΔΣ του Τηλυκράτη μετά από έκτακτη σύσκεψη, καταγγέλλει την επίθεση και τον ξυλοδαρμό που δέχτηκαν παίκτες και μέλη του τεχνικού επιτελείου της ομάδας μας στο ημίχρονο του αγώνα με τον Κρόνο Αργυράδων και συγκεκριμένα κατά την είσοδό τους στα αποδυτήρια.

Ο σκοπός ήταν προφανής!

Το λυπηρότερο είναι ότι στην επίθεση εκτός από τους στημένους τύπους, συμμετείχαν και ποδοσφαιριστές του Κρόνου Αργυράδων και τις επόμενες ημέρες θα τους κατονομάσουμε…

Όλα αυτά συνέβησαν υπό το βλέμμα της αστυνομικής δύναμης που βρισκόταν στο γήπεδο και ήταν επιφορτισμένη με την ασφαλή τέλεση του αγώνα. Ποδόσφαιρο στην Ελλάδα εν έτη 2019».

Άρσεναλ: Πέθανε ο πρώην πρόεδρος των «κανονιέρηδων», Σερ Τσιπς Κέσγουικ
Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι