Ισπανία: Εύκολα η Μπαρτσελόνα, ζορίστηκε η Ατλέτικο (video)

Χωρίς να φορτσάρει η Μπαρτσελόνα νίκησε με 3-1 τη Βαγιεκάνο, στο «Καμπ Νου», για την 27η αγωνιστική της la Liga.

Η Ράγιο προηγήθηκε στο σκορ με τον Ντε Τομάς στο 28ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια οι «μπλαουγκράνα» σοβαρεύτηκαν και πήραν τη νίκη με τους Πικέ (38'), Μέσι (51' πεν.) και Σουάρες (82').

Νωρίτερα δυσκολεύτηκε η Ατλέτικο για να λυγίσει στη Μαδρίτη την αντίσταση της Λεγανές (1-0). Τελικά με το γκολ του Σαούλ στο 52ο λεπτό κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στο μεταξύ, το βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Αλαβές και Εϊμπάρ (1-1).

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Χωρίς Μπάλντγουϊν στο Game 2 με τον Παναθηναϊκό
Super League: "Αγκαλιά" με τον τίτλο η ΑΕΚ!
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη