Τρελαίνει κόσμο ο γιος του Γουεά: Ένα γκολ ανά 47 λεπτά! (video&photos)

Η Σέλτικ έκανε μία από τις καλύτερες μεταγραφές του Ιανουαρίου αποκτώντας δανεικό από την Παρί τον 18χρονο Τίμοθι Γουεά!

Τα πεπραγμένα του γιου του σπουδαίου Ζορζ Γουεά στην Σκωτία μέχρι σήμερα αποτελούν αδιάψευστο μάρτυρα, ότι αυτός ο πιτσιρικάς έχει όλο το μέλλον μπροστά του.

Αν και άλλαξε για πρώτη φορά περιβάλλον στην καριέρα του και πήγε σε ένα εντελώς διαφορετικό πρωτάθλημα από το γαλλικό, δε χρειάστηκε χρόνο προσαρμογής και άρχισε να φορτώνει κατευθείαν τις αντίπαλες εστίες με γκολ.

Χωρίς να έχει παίξει ακόμη βασικός για την Σέλτικ, έχει καταφέρει να σκοράρει 3 φορές στις 5 πρώτες εμφανίσεις του με την ομάδα του Μπρένταν Ρόντζερς και έχει τον εκπληκτικό συντελεστή: Ένα γκολ ανά 47 λεπτά!

Μάλιστα στο τελευταίο ματς, κόντρα στην Σεντ Τζόνστον τα έκανε όλα μέσα σε 16 λεπτά! Μπήκε αλλαγή στο 76΄ και ενώ το σκορ ήταν 0-0 και με μία ασίστ και ένα γκολ υπέγραψε το τελικό 0-2 της ομάδας του…

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)