Ανατροπή και ξέσπασμα τίτλου από Λίβερπουλ! (videos+photos)

Η Άρσεναλ προηγήθηκε, η Λίβερπουλ όμως ξέσπασε με ένα εμφατικό 5-1 και ξέφυγε στην κούρσα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Τι το ήθελε η Άρσεναλ να προηγηθεί στο «Άνφιλντ»; Η Λίβερπουλ που έχει ξεκάθαρη ρότα για τον τίτλο της φετινής σεζόν «θύμωσε» και ξέσπασε.

Οι «κόκκινοι» με τρομερή ανατροπή που κατέληξε σε επίδειξη ανωτερότητας επικράτησαν 5-1 των «κανονιέρηδων» σε ένα πρώτο ημίχρονο που εξελίχθηκε σε εφιάλτη για την ομάδα του Ουνάι Έμερι.

Από το τέρμα του Μάιτλαντ στο 12' και τη χαρά για το 0-1, η Άρσεναλ υπέστη ολικό μπλακ άουτ με τους παίκτες του Γιούργκεν Κλόπ να σκοράρουν 4 φορές μέχρι το τέλος του 45λεπτου, με τους Φιρμίνιο, Σαλάχ και Μανέ!

Με την γκέλα της Τότεναμ κόντρα στην Γουλβς, η Λίβερπουλ αποχαιρετά το 2018 από την κορυφή και με διαφορά από τους διώχτες της.

Βρίσκεται στο +9 από την Τότεναμ και περιμένει να δει τι θα κάνει την Κυριακή η Σίτι την οποία έχει στο +10 με ένα ματς περισσότερο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ημίχρονο υπήρξε επεισόδιο ανάμεσα στον Παπασταθόπουλο και του Φαν Ντάικ, Σαλάχ για το πέναλτι από το οποίο προήλθε το τέταρτο γκολ.

Τσάμπι Αλόνσο: Μένει στη Λεβερκούζεν και την επόμενη σεζόν
ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!