«Τσαμπουκάς» Φαν Ντάικ – Παπασταθόπουλου! (video)

Νεύρα στο ντέρμπι Λίβερπουλ – Άρσεναλ με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο πρωταγωνιστή σε «τσαμπουκά» στη φισούνα!

Η Λίβερπουλ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 11’ κόντρα στην Άρσεναλ στο «Άνφλντ», κατάφερε να «γυρίσει» άμεσα το ματς και να προηγηθεί 4-1 στο ημίχρονο! Το τέταρτο γκολ προήλθε από πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής για μαρκάρισμα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στον Μο Σαλάχ.

Ο Έλληνας στόπερ διαφώνησε έντονα με αυτή την απόφαση και με τη λήξη του ημιχρόνου τα είπε σε… έντονο ύφος με τον Αιγύπτιο σούπερ σταρ, κατηγορώντας τον πως «βούτηξε» για να πάρει το πέναλτι. Ο στόπερ της Λίβερπουλ, Βίρτζιλ Φαν Ντάικ, που είδε τη σκηνή έτρεξε και μπήκε στη μέση, ζητώντας τα… ρέστα από τον Σωκράτη κάτι που ήταν αρκετό για να ανάψουν τα αίματα στο «Άνφιλντ»…