Η Τσέλσι φρέναρε τη Σίτι (video)

Πρώτη ήττα και πτώση από την κορυφή για τους «πολίτες».

Μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της Πρέμιερ Λιγκ ήταν η Τσέλσι, η οποία υποχρέωσε τη Μάντσεστερ Σίτι στην πρώτη της φετινή ήττα με 2-0. Τα γκολ των «μπλε» πέτυχαν ο Καντέ στο 45’ και ο Λουίς στο 78’.

Η Σίτι έπεσε από την κορυφή, στην οποία βρίσκεται μόνη της η Λίβερπουλ, μετά από 16 αγωνιστικές. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους στα πρώτα 44 λεπτά να μην απειλούν. Αλλά στο 45’ ο Καντέ σκόραρε και άλλαξε τον ρου του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Τσέλσι πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και η Σίτι δεν έβρισκε χώρους για να απειλήσει. Το 2-0 του Λουίς στο 78’ «σφράγισε» τη νίκη των «μπλε» και αποκαθήλωσε τους «πολίτες» από την πρώτη θέση.

Chelsea vs Manchester City 2-0 All Goals and Highlights [8/12/2018]HD

Unsupported video

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ