Απίστευτη νίκη για Αμβούργο!

Σπουδαία επικράτηση με 3-0 για το Αμβούργο μέσα στην έδρα της Γκλάντμπαχ.

Πίσω της φαίνεται να αφήνει τις τελευταίες άσχημες σεζόν το Αμβούργο που φέτος δείχνει αποφασισμένο να ξεμπλέξει από νωρίς με όλα τα σενάρια του υποβιβασμού.

Αυτό γιατί έκανε μεγάλο παιχνίδι στο «Μπορούσια Παρκ» όπου διέλυσε 3-0 την Γκλάντμπαχ!

ον δρόμο προς τη νίκη άνοιξε ο Λασόνγκα. Ο Γερμανός επιθετικός βρήκε δίχτυα αρχικά στο 11ο λεπτό και έβαλε τα θεμέλια για το «τρίποντο» με το δεύτερο τέρμα του στο φινάλε του ημιχρόνου (44’). Η χαριστική βολή για τους γηπεδούχους ήρθε στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, όταν ο Μίλερ έκανε το 3-0, που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Μπάγερν Μονάχου: Τα βρήκε με Μπέρνλι για Κομπανί
Το παραδέχτηκε ο Ναδάλ: «Ίσως το τελευταίο μου Ρολάν Γκαρός»
Παναθηναϊκός - Άρης: Για το τρόπαιο στο Κύπελλο Ελλάδας - Η ώρα και το κανάλι του τελικού
Τελικός Conference League: Αυτό είναι το φυλλάδιο που μοιράζει η Αστυνομία στη Νέα Φιλαδέλφεια