Κισσαμικός – Τριγλία Ραφήνας 3-2 (photos)

Ακόμα πιο… κοντά στην άνοδο στην Football League βρίσκεται ο Κισσαμικός, μετά τη νίκη του 3-2 επί της Τριγλίας Ραφήνας στα Χανιά και άνοιξε την… ψαλίδα από τους διώκτες του.

Η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου μπήκε… φουριόζα στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Φραγκουλάκή, ενώ στο 4’ ο Κανελλόπουλος με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, οι οποίοι τέσσερα λεπτά αργότερα, έχασε σημαντική ευκαιρία να «κλειδώσει» ουσιαστικά τον αγώνα, μια και το κοντινό σουτ του Σουμπασάκη χτύπησε στο δοκάρι.

Το «συγκρότημα» της Ραφήνας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά στο 20’ το σουτ του Βατίστα χτύπησε στο δοκάρι, όμως, οκτώ λεπτά αργότερα, ο Μάντζης μείωσε 2-1. Μάλιστα, στο 58ο λεπτό, ο σκόρερ της Τριγλίας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έφερε το ματς στα ίσια, αλλά στο 77’ ο Μπερνιδάκης με κεφαλιά, έδωσε το «τρίποντο» στον Κισσαμικό.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Βιδάλης, Τζανής, Κώτσας, Σμίτλος, Φραγκουλάκης, Κανελλόπουλος (75' Πασιαλής), Σουμπασάκης (58' Τσικουδάκης), Λώττας (70' Στεφανίδης), Μπερνιδάκης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Στάθης Ασλάνογλου): Μάνης, Σολδάτος (60' Παππάς Ν.), Τσέπας, Τσιούμας, Γκίκας, Κότσι, Συκάς (46' Καραπάνος), Μάργαρης (72' Αρβανατίδης), Βατίστας, Ζέκιο, Μάντζης.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ