Θύελλα Φιλώτα – Δόξα Δράμας 1-4

Με τρία γκολ στα τελευταία 25 λεπτά οι «μαυραετοί» έφυγαν με τη νίκη από την Φιλώτα για την 23η αγωνιστική

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα της αναμέτρησης για την Δόξα Δράμας καθώς άνοιξε το σκορ απέναντι στην Θύελλα Φιλώτα μόλις στο 7’ με αυτογκόλ του Κοντογουλίδη. Το δεύτερο τέρμα για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 67’ με τον Δούμπλατζη να νικάει τον Αμπατζίδη με δυνατό σουτ, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Κανετίδης έκανε το 3-0. Στο 89’ ο Κυσσίδης έδωσε «αέρα» τεσσάρων γκολ στην Δόξα, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 90’+2’ με τον Χ. Σιδηρόπουλο.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Ν. Παπανώτας): Αμπατζίδης, Κόλα, Κοντογουλίδης (25’ Ζαρογιάννης), Σιδηρόπουλος Γ., Κλάζογλου, Μισαηλίδης (83’ Καρατέρπος), Χαϊτίδης, Σιδηρόπουλος Χ., Ζηνόβιος, Ανδρεάδης, Χαραλαμπίδης (71’ Γεντίμης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Γελαδάρης, Σιάμπος, Παπαζούδης, Λάσπαντζης, Τουνγκελίδης, Κυριακίδης (74’ Περσίδης), Μουδούρογλου, Στόικος, Δούμπλατζης (71’ Αθανασιάδης), Κανετίδης (80’ Κυσσίδης)