Σεντ Ετιέν – Λοριάν 2-0 (video)

Στην 5η θέση της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος παρέμεινε η Σεντ Ετιέν μετά τη σημαντική της νίκη με 2-0 επί της Λοριάν.

Με αρκετά δύσκολο τρόπο κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Λοριάν η Σεντ Ετιέν η οποία επιβλήθηκε στο «Ζοφρουά Γκισάρ» 2-0 πετυχαίνοντας τα γκολ της νίκης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Στο 68’ ο Νγκογκ αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους και έτσι οι «στεφανουά» εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στο 75΄ όταν ο Μογιό έκανε το 1-0. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Γκραντέλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ: Ρουφιέ, Κάθεριν, Καραμόκο, Περέν, Κλερκ, Κλεμέν, Λεμουάν, Νγκουεμό (63’ Κοργκνέ), Χαμουμά, Γκραντέλ, Ερντίνγκ (72’ Μογιό).
ΛΟΡΙΑΝ: Λεκομτέ, Λε Γκοφ, Λαουτόα, Μπελουνγκού, Πεντρίνιο, Φιλιποτό (78’ Μπαρτέλμ), Μεσλούμπ, Ντονγκ, Γκερέιρο (69’ Μοστεφά), Ζανό (79’ Μπρούνο), Αγιού.

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»