Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 2-1 (Κ20)

Τρίτη συνεχόμενη νίκη, για τους νέους του Παναθηναϊκού, που επικράτησαν του Παναιτωλικού με 2-1, στις εγκαταστάσεις του «Γ.Καλαφάτης».

Οι πράσινοι δείχνουν ότι βρίσκονται σε περίοδο φόρμας. Παρουσιάστηκαν καλύτεροι του Παναιτωλικού και έφθασαν δίκαια στην νίκη.

Το σκορ άνοιξε για τον Παναθηναϊκό, ο Γιώργος Αγγελόπουλος. Ο νεαρός μέσος, λίγο από την μεγάλη περιοχή, σούταρε με το αριστερό και έστειλε την μπάλα, στο δεξί παραθυράκι του Αθηναόπουλου

Το τριφύλλι έκανε δυο τα τέρματα του στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Μυρθιανός πέρασε έναν παίκτη και έκανε την χαμηλή μπαλιά με τον Σιλβεστρίδη να τσιμπάει την μπάλα με το εξωτερικό και να κάνει το 2-0.

Ο Παναιτωλικός μείωσε στο 55΄με κοντινό σουτ του Κοντογιάννη.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Ξηρός, Ζούλης, Τζανουλίνος, Μυρθιανός, Στάικος, Μπαλατσούρας, Αγγελόπουλος Β', Αγγελόπουλος Γ', Χατζηγιοβάννης, Σιλβεστρίδης.

Πανατιτωλικός: Αθανασόπουλος, Καράι, Καραλής, Μαλής, Κουτσοποδιώτης, Κοντογιάννης Γ., Κοντογιάννης Ι. (65’ Βακράκος), Κωνσταντινόπουλος, Μωραΐτης, Καμμένος (30’ Βασιλάρης), Βασιλούδης (80’ Νάκας).

Λαμία: Χαμός το βράδυ στην πόλη με τεράστιο αγριογούρουνο (video)
Άκπομ: «Διαφορετική εμπειρία ο ΠΑΟΚ, ήρθα για την άνοδο»
Ασταμάτητος ο Αμπρέου! Σκόραρε στα 43 του με την 29η ομάδα του (video)
Italian Open: Σβάρτζμαν vs Τζόκοβιτς και Χάλεπ vs Πλίσκοβα οι… μονομάχοι στη Ρώμη

Διήμερη επίσκεψη στην Ελλάδα για Πομπέο: «Κλείδωσε» το ραντεβού με Μητσοτάκη

Ελένη Κοκκίδου: Πιο αδύνατη από ποτέ! Αγνώριστη σε βραδινή της έξοδο! (pics)

Καιρός: Απίστευτη τάση για ποδαρικό Οκτώβρη με τρομακτική κακοκαιρία...