Μπόλτον – Λίβερπουλ 1-2 (videos)

Απίστευτη ανατροπή από τη Λίβερπουλ σε διάστημα πέντε λεπτών στο τέλος για να επικρατήσει 2-1 της Μπόλτον και να προκριθεί στο FA Cup.

Πολύ κοντά στο… κάζο του αποκλεισμού βρέθηκε η Λίβερπουλ στην αναμέτρησή της με την Μπόλτον, ωστόσο ξεσπώντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα, κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να επικρατήσει 2-1 για να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 59’ με τη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του πρώην επιθετικού της ΑΕΚ, Έιντουρ Γκούντγιονσεν. Στο 66’ όμως, ο Νταν αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι «κόκκινοι» ανατρέποντας το σκορ.

Στο 86’ ο Στέρλινγκ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Κουτίνιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνει το 2-1 και να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του λιμανιού.

ΜΠΟΛΤΟΝ: Λόνεργκαν, Γουίτερ, Ντερβίτε, Ριμ, Φίνεϊ, Βέλα, Ντανς, Μόξεϊ, Γκούντγιονσεν, Μιλς, Κλαφ (72΄ Τρότερ).
ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Τσαν, Σκρτελ, Σακό, Μάρκοβιτς (65’ Μπορίνι), Τζέραρντ, Άλεν (70’ Στάριτζ), Μορένο, Λαλάνα (54’ Χέντερσον), Κουτίνιο, Στέρλινγκ.