Βύζας Μεγάρων - ΠΑΟ Βάρδας 3-1

Ο Βύζας Μεγάρων νίκησε 3-1 τον ΠΑΟ Βάρδας και τον «έπιασε» την έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα

Οι φιλοξενούμενοι πήραν πρόβαδισμα στο 14' όταν ο Μιχαλόπουλος γύρισε την μπάλα προς τον γκολκίπερ Διαμάντη και μετά το «τσαφ» του τελευταίου η μπάλα πήγε στα δίχτυα του Βύζαντα.

Στο 27' ο ΠΑΟ Βάρδας έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 όταν το σουτ του Ντόμα σταμάτησε στο δοκάρι του Διαμάντη.

Από εκείνο το σημείο κι έπειτα ξεκίνησε η αντεπίθεση των παικτών του Βασίλη Στασινόπουλου. Αρχικά ο Βλάχος στο 38' με δυνατό σουτ ισοφάρισε.

Στο τέταρτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σελμανάι με σουτ έκανε την ανατροπή στο ματς, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Σιδέρη στο 87' από την άσπρη βούλα.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Βασίλης Στασινόπουλος): Διαμάντης, Αλεβίζος (46' Χουστουλάκης), Δημακάκος, Διαμαντόπουλος, Βασιλάκος, Σιδέρης, Μιχαλόπουλος, Σελαμανάι (78 Ανδριανόπουλος), Μητρόπουλος, Στρατάκης, Βλάχος (63' Παπαδόπουλος)

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Γιώργος Στράντζαλης): Καπετανάκης, Γαλανόπουλος, Ζέλιος (31' λ.τρ. Φωτόπουλος), Βραχνής, Αποστολόπουλος, Ανδριέλος (46' Αγγελόπουλος), Πολίτης Γ. (55' Κωνσταντινίδης), Ντόμας, Πολίτης Π., Σαραντόπουλος, Νικολόπουλος

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι