Δωτιέας  Αγιάς -Οπούντιος Μαρτίνου 2-0

Δωτιέας Αγιάς -Οπούντιος Μαρτίνου 2-0

Καθαρή νίκη με 2-0 του Δωτιέα Αγιάς, εναντίων του Οπούντιου Μαρτίνου με 2-0. Η νίκη για την Αγιά ήταν η όγδοη συνεχόμενη νίκη σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, γεγονός που αποδεικνύει, την εξαιρετική κατάσταση, που βρίσκονται οι κόκκινοι.

Στο 67ο λεπτό με το τέρμα που σημείωσε ο συνήθης ύποπτος Τσατσαλίδης άνοιξε το σκορ κι έκανε το 1 – 0, ενώ το τελικό 2 – 0 διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό ο Κράββαρης, Στο 90΄αποβλήθηκε ο Βέλλιος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι συνθέσεις:

Δωτιέας Αγιάς (Σωτήρης Αντωνίου): Σταυράκης, Κόκκας (65′ Κράββαρης), Γούτος, Κοκκίνης, Δημολιός, Πετρουτζέλης, Κατσίκης, Κουρδής, Ουέλινγκτον (81′ Λάιος), Τσατσαλίδης, Τσιρογιάννης (86′ Σελήνης).

Οπούντιος Μαρτίνου (Μ. Ζαχαρόπουλος): Τσίμας, Κουτσούμπας, Μπαρκώσης, Στυλιανός, Τσέλλος, Βέλλιος, Νικολόπουλος (54΄Κόκκα), Βλάχος (78΄Κλωτσοτήρας), Κάππος, Καντού, Πέππας.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League