Άρης Ακροποτάμου – Καβάλα 1-3

Μπορεί οι γηπεδούχοι να προηγήθηκαν αλλά οι «αργοναύτες» κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς που τους φέρνουν μόνους πρώτους στον όμιλο

Εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία Πανσερραϊκού και Άρη, η Καβάλα περνώντας νικηφόρα από την έδρα του Άρη Ακροποτάμου βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 26’ ο Δούμπλατζης με σουτ, ενώ είχε προηγηθεί η προσπάθεια του Παπαδόπουλου που σταμάτησε στο δοκάρι. Οι «αργοναύτες» απάντησαν στο 51’ με τον Μπρατσιάνι να εκμεταλλεύεται ασταθή απόκρουση του Κωνσταντάκου φέροντας το ματς στα ίσια. Οι παίκτες του Ισπυρλίδη πήραν το προβάδισμα στο 73’ με αυτογκόλ του Β. Παπαδόπουλου και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 82’ ο Γαβριηλίδης με προβολή.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Α. Βάβαλης): Κωνσταντάκος, Καμπερίδης, Ρετσινάς, Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης (68` Πτηνόπουλος), Προβατίδης, Παπαζούδης, Δούμπλατζης (85` Σκονίδης), Παπαδόπουλος (85` Θεοδωρίδης), Αποστολίδης.

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (Γ. Ισπυρλίδης): Αθανασίου, Κοσμίδης, Σταματόπουλος, Γκαρακλίδης, Ιορδανίδης, Μπάτζιος, Παππάς (90` Βιτλής), Γαβριηλίδης,  Κανούλας, Διαμαντίδης (85` Παρμαξίδης), Μπρατσιάνι (90+2’ Ζουνίνιο).

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού