Δωτιέας Αγιάς –Κοζάνη 1-1

Δωτιέας  και Κοζάνη, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Δίκαιο το αποτέλεσμα, σε ένα μέτριο παιχνίδι.

Η ισοπαλία για τον Δωτιέα, είναι η έκτη στο φετινό πρωτάθλημα. Είναι η ομάδα με τις περισσότερες ισοπαλίες στον 2ο όμιλο.

Λιγοστές οι φάσεις στις δύο εστίες. Η ομάδα της Αγιάς προηγήθηκε στο 22 με σουτ του  Τσατσαλίδη . Η ομάδα της Κοζάνης, προσπάθησε και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ταφαρλή, στο 43. Η Κοζάνη είχε καλή ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο.Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Τσατσαλίδη, στις καθυστερήσεις,  οποίος με κεφαλιά προσπάθησε να κερδίσει τον Βίδρα, αλλα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και έφυγε αουτ.

Οι συνθέσεις:

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Αντωνίου): Σταυράκης, Δημολιός, Λάιος, Κουβελάς (58' Ουέλιγκντον), Πετρουζέλης, Κοκκόλης, Κουρδής (88' Κόκας), Τσατσαλίδης, Ντακούλας, Τσιρογιάννης (50' λ.τρ. Γούτος), Κατσίκης

ΚΟΖΑΝΗ (Προβίδας): Βίδρας, Ηλίας, Αλιατίδης, Μπιμπίρης, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τσικόπουλος (62′ Χαματάϊ), Γκέγκα, Ζιγκερίδης (89′ Ντούκα), Ταφαρλής, Κυρ. Παπαδόπουλος (76′ Δρόσος)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θεολόγλου (Πέλλας)

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Έτοιμος για την πρόκληση ο Κόντης - «Μπορούμε να τα καταφέρουμε»
Bundesliga: Το σήκωσε αήττητη η Λεβερκούζεν!
ΑΕΚ - Ολυμπιακός 68-100: Πρόκριση στα ημιτελικά της Basket League πριν τη μάχη με τη Ρεάλ
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Χωρίς Ιωαννίδη στο ντέρμπι οι «πράσινοι»