Θεσπρωτός – Δωτιέας Αγιάς 2-1

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πανηγύρισε ο Θεσπρωτός επικρατώντας 2-1 του Δωτιέα Αγιάς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, καθώς στο 53’ το σουτ του Κουβελά σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Δ. Παππάς με κεφαλιά – ψαράκι έκανε το 1-0 για τον Θεσπρωτό. Στο 60’ ο Σωτηρόπουλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα άφησε τον Δωτιέα με παίκτη λιγότερο. Ωστόσο, στο 77’ ο Τσιρογιάννης με φάουλ, έφερε το ματς στα ίσια, αλλά δύο λεπτά αργότερα, ο Κοσμίδης έδωσε το «τρίποντο» στους γηπεδούχους.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Λάζαρος Σέμος): Γκόμεζ, Μηνάς, Καρύδης, Πανταζής, Μητσέλος Α., Παλιάτσας (82’ Σιάννης), Μώκος, Ντόκος, Παππάς Δ., Κοσμίδης (85’ Πάλλας), Σκούφαλης (63’ Λεοντίου).

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Σταυράκης, Δημολιός, Γούτος, Βαρουξάκης (61’ Τσιρογιάννης), Κοκκίνης, Κουρδής, Τσατσαλίδης, Σωτηρόπουλος, Κουβελάς (66’ Κράββαρης), Πετρουζέλης, Κατσίκης.

Euro 2024, Σερβία - Αγγλία 0-1: Το γκολ του Μπέλιγχαμ νίκησε και το άγχος!
Premier League: Έκλεισε τον Ολίσε με εξαετές συμβόλαιο η Τσέλσι
Ολυμπιακοί Αγώνες: Στη Χαλκίδα η Εθνική για το βασικό στάδιο προετοιμασίας
Live Euro 2024: Σερβία - Αγγλία