Τη σκαπούλαρε η Χιλή με Βιντάλ (videos)

Σε ένα από τα αποψινά φιλικά μεταξύ εθνικών ομάδων, η Βολιβία πλησίασε την πρώτη εκτός έδρας νίκη της σε επτά χρόνια, αλλά αρκέστηκε σε 2-2 με τη Χιλή.

Προηγήθηκε με γκολ του Κάρλος Σαουσέδο στο 14ο λεπτό και στο 51ο, αλλά τα κέφια του 35χρονου φορ δεν αποδείχθηκαν αρκετά, καθώς στο 91ο ισοφάρισε ο Αρτούρο Βιντάλ με πέναλτι. Από την πλευρά του, ο Ιβάν Ουρτάδο επισημοποίησε την απόσυρσή του από την ενεργό δράση παίζοντας για 41 λεπτά στο 5-1 του Εκουαδόρ επί του Ελ Σαλβαδόρ, στο οποίο οι Χάοο Πλάτα και Ένερ Βαλένσια πέτυχαν από δύο γκολ.

Ακόμα, οι ΗΠΑ παραχώρησαν 1-1 στην Ονδούρα, που πήρε τη φιλική ισοπαλία με γκολ του Μέινορ Φιγκερόα στο 86ο λεπτό. Τέλος, σε φιλικό που έγινε στο Νιου Τζέρζεϊ των Ηνωμένων Πολιτειών, η Κολομβία κέρδισε τον Καναδά με 1-0 χάρη σε ωραίο γκολ του Χάμες Ροντρίγκες στο 75ο.

ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα