Αργεντινή: Γλίτωσε τα χειρότερα η Λανούς (videos)

Απώλεσε ευκαιρία ανόδου στην κορυφή της Inicial της Αργεντινής η Λανούς παραχωρώντας 3-3 στη Γοδόι Κρουζ.

Μάλιστα προηγήθηκε με 2-0 στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά στη συνέχεια έμεινε με δέκα παίκτες και πίσω στο σκορ, πριν ισοφαρίσει στο 77ο λεπτό ο Σίλβιο Ρομέρο. Νωρίτερα, η Τίγκρε πέτυχε τέταρτη συνεχόμενη νίκη, καθώς επικράτησε με 1-0 της Χιμνάσια Λα Πλάτα χάρη σε πέναλτι του Κάρλος Λούνα.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Τίγκρε – Χιμνάσια Λα Πλάτα 1-0 (53’ πέν., Κάρλος Λούνα)
Λανούς – Γοδόι Κρουζ 3-3 (40’ Βίκτορ Αγιάλα, 48’ Σαντιάγκο Σίλβα, 77’΄Σίλβιο Ρομέρο / 68’ ΚΟΚ. Ντιέγκο Μπραγκιέρι– 60’ Ρουμπέν Ραμίρεζ, 65’ Χάιμε Αγιοβί, 73’ Κλαούντιο Ακουίνο)