ΑΕΛ Καλλονής – Πανθρακικός 3-3 (Κ20)

Σκορ και θέαμα από τους «μικρούς» των Λέσβιων και των Θρακιωτών που μοιράστηκαν από έναν βαθμό στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα του αγώνα στη Λέσβο για τους Νέους του Πανθρακικού που κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 πριν τη συμπλήρωση 40 λεπτών. Συγκεκριμένα, στο 24’ ο Γκουτσίδης έκανε το 1-0 για τους Θρακιώτες, ενώ στο 35’ ο Μανδηλάς έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του. Οι «μικροί» της Καλλονής κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον Σεφουλάι στο 43’. Στη συνέχεια, η… αντεπίθεση των γηπεδούχων τους έδωσε προσωρινά το προβάδισμα με τον Τριανταφύλλου στο 56’ να φέρνει το ματς στα ίσια και τον ίδιο παίκτη στο 61’ να πετυχαίνει το τρίτο γκολ της ομάδας του. Ωστόσο, το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 80’ ο Παπαρούνας που είχε περάσει στο ματς 20 λεπτά νωρίτερα.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Παπάζογλου, Αγριμάκης, Τριανταφύλλου, Γιαζιτζόγλου, Γιώργου, Γιουκαρής, Ξύδας (84’ Τοπάλι), Σοφιάνης, Σεφουλάι (60’ Καρακλάς), Κίστα (78’ Γκαμάγκας), Λαμπράκης

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κεχαγιάς, Κούτρας, Νουγκζάρι, Μητρούσης, Φραγκούλης (84' Καπετάνος), Χελιδόνης, Φαρμάκης (70' Μίλκας), Ψάλτης, Γκουτσίδης, Πότσης, Μανδηλάς (60' Παπαρούνας)

Γιουνές: «Λόγω Παντελίδη έφυγα από τον Άρη»