Brasileiro: Πάλι κορυφαίος ο Ντάτολο για Μινέιρο (videos)

Μετά την αποχώρηση του Ροναλντίνιο, ο Χεσούς Ντάτολο πρωταγωνιστεί στην Ατλέτικο Μινέιρο, που πέρασε με 3-2 από την έδρα της Γκοΐας.

Ο άλλοτε μέσος του Ολυμπιακού ήταν ο κορυφαίος του αγώνα και μοίρασε ασίστ σε δύο από τα τρία γκολ, ενώ δύο φορές σκόραρε ο 25χρονος Γκιλέρμε και μία ο 19χρονος Κάρλος στο πρώτο ημίχρονο. Στο 78ο λεπτό μείωσε ο 20άχρονος Έρικ και στο 92ο ο 24χρονος Τζάκσον, ενώ σε άλλο σημερινό ματς του Brasileiro, η Κορίνθιανς παραχώρησε 1-1 στην Σαπεκοένσε, αν και προηγήθηκε στο 9ο με τον 17χρονο Μάλκομ, αφού ο Φερούζεμ διαμόρφωσε το 1-1 στο 49ο με αυτογκόλ. Ακόμα, η Γκρέμιο και η Σάντος έμειναν στο 0-0 σε παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες.

21

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία