Brasileiro: «Μαξιλάρι» επτά βαθμών για Κρουζέιρο (videos)

Παρά χθεσινό 3-3 στην έδρα της Φλουμινένσε, η Κρουζέιρο εξασφάλισε προβάδισμα επτά βαθμών με τη λήξη του πρώτου γύρου του Brasileiro.

O Ζούλιο Μπαπτίστα σημείωσε το 1-0 στο 14ο λεπτό και το 2-2 στο 44ο, ενώ στο 58ο ο Μαρσέλο Μορένο πέτυχε το 3-2 σκοράροντας για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι, αλλά ο 18χρονος Κένεντι ισοφάρισε σε 3-3 στο 88ο προσδίδοντας ουσία ενός βαθμού στα γκολ των Βάγκνερ στο 17ο και Σισέρο στο 23ο. Από την πλευρά της, η Σάο Πάολο έμεινε αήττητη για έβδομο συνεχόμενο ματς χάρη σε 2-0 εναντίον της Σπορτ Ρεσίφε, στο οποίο συνέβαλε ο φορμαρισμένος Πάτο, ενώ η Ιντερνασιονάλ προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ των Αντρές Ντ’ Αλεσάντρο και Παουλάο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά έχασε με 3-2 από τη Φιγκουιρένσε, που πέτυχε την ανατροπή με τους Εβεράντο, Μάρκο Αντόνιο και Ζιοβάνι Αυγκούστο να βρίσκουν δίχτυα.

Ακόμα, η Ατλέτικο Μινέιρο εκμεταλλεύτηκε δεύτερη κίτρινη στον Ντάνκλερ στο 46ο λεπτό στο 1-0 σε βάρος της Μποταφόγκο, καθώς επί του αριθμητικού πλεονεκτήματος σκόραρε ο Λεονάρντο Σίλβα, ενώ η Κορίνθιανς πήρε 0-0 στην έδρα της Κρισιούμα. Τέλος, η Παλμέιρας απέσπασε 1-1 στην έδρα της Ατλέτικο Παραναένσε, καθώς στο 53ο λεπτό με πέναλτι ο Ενρίκε ισοφάρισε το 1-0 του Γκιλέρμε Ντελατόρε στο 29ο, ενώ σε άλλη χθεσινή ισοπαλία η Μπαΐα και η Κοριτίμπα αρκέστηκαν σε 0-0.

15

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή