Ερμής Ζωνιανών – Αιγάλεω 1-0

Νίκη που τον φέρνει πιο κοντά στην παραμονή στην κατηγορία πέτυχε ο Ερμής Ζωνιανών, καθώς επικράτησε 1-0 του Αιγάλεω, το οποίο βρίσκεται σε δυσμενή θέση και πολύ κοντά στον υποβιβασμό.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις και σκληρά μαρκαρίσματα, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που στάθηκαν τυχεροί και πέτυχαν το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 53’ με κεφαλιά του Ρουσάκη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό (54’) ο Ευαγγέλλου αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του Ερμή με δέκα παίκτες. Το Αιγάλεω, έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο ίδιο λεπτό, αλλά η κεφαλιά του Τουρκοχωρίτη πέρασε άουτ.

Ερμής Ζωνιανών: Νικηφόρος, Κανδυλάκης, Πλουσής, Κάββαλος Στ., Ρουσσάκης, Αριστεινίδης, Ρηγάκης(85' Γκούνγκας), Σταυράκης, Ευαγγέλου, Κοζανίδης(83' Μπέρκης), Βαρούχας(80' Πρινιανάκης).

Αιγάλεω: Κουρεπίνης, Ναυπλιώτης, Ταμπάκης, Στριμμένος, Κουτσοδήμος(78' Σταύρου), Κουμπούλης, Κοντιζάς, Τουρνάς(85' Φουλάκης), Τουρκοχωρίτης(61' Παπαναστασίου), Τζανετάκος, Μαυρομάτης.