Θεσπρωτός-Πρέβεζα  2-1

Θεσπρωτός-Πρέβεζα 2-1

Μια σπουδαία νίκη 2-1 πήρε ο Θεσπρωτός απέναντι στην Πρέβεζα, που του δίνει ελπίδες για την παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πέτυχαν το πρώτο γκολ του αγώνα στο 10’ με τον Γκόλια, ενώ η απάντηση για την Πρέβεζα ήρθε με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όταν στο 45’ ο Σιδέρης από εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Θεσπρωτός πιο μαχητικός στην επανάληψη, διπλασίασε τα τέρματά του με κεφαλιά του Γκόλια στο 50’, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά χωρίς να τα καταφέρουν.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Παναγιώτης Χατζηπέτρου):  Πάντος, Μητσέλος Σ., Πανταζής, Σιάννης, Μηνάς, Μώκος, Μητσέλος Α., Ντόκος, Γκόλιας (77ʼ Μπάρκας), Παππάς Δ. (90ʼ Σουλιώτης), Νταής (88ʼ Ζήσης)

ΠΡΕΒΕΖΑ (Γ. Κίστης): Ντίτσος (46ʼ Πανούσης), Τσιόκας, Νίκου, Ζήσης, Μάρκος, Κίστης (85ʼ Δήμας Χ.), Καταπόδης, Σκαμνέλος, Σιδέρης, Ντέτσικας, Γιοβάνης (79ʼ Χουλιάρας)