Α.Αμαλιάδας-Α.Μαχαιράδου 6-2

Με πρωταγωνιστή τον Φερεκίδη, ο Αστέρας Αμαλιάδας διέλυσε με 6-2 τον Αστέρα Μαχαιράδου και παρέμεινε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Μόλις στο 5ο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Θεοδωρόπουλο, για να κάνει το 2-0 στο 11΄ ο Γκέρτσος. Το 3-0 σημείωσε ο Φερεκίδης στο 28΄ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκέρτσος με κεφαλιά έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα της Αμαλιάδας. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ματαράγκα στο 41΄, όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄, ο Αστέρας Μαχαιράδου έκανε το 4-2 με τον Ματαράγκα και πάλι από πέναλτι. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 73΄, όταν ο Ρούνης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φερεκίδη ενέβασε το δίκτυ του σκορ στο 5-2. Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Παπαθεοδώρου στο 89΄, με άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Τσιρώνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ:  Μανωλόπουλος, Ζώντος, Μαργαρώνης (35΄ Γκρίλλας), Ρούνης (80΄ Μπατζακόπουλος), Παναγιωτόπουλος Δ., Νούλας, Παπαθεοδώρου, Θεοδωρακόπουλος (70΄ Παναγιωτόπουλος Αρ.), Γκέρτσος, Φερεκίδης, Παρασκευόπουλος Χ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΔΟΥ:  Ρίκος, Αντίοχος, Προκόπης (82΄ Χριστοδουλόπουλος), Βυθούλκας, Καλαμαράς, Αρκαδιανός, Μπάστας (83΄ Σέλληνας), Παπαδάτος (20΄ Ραυτόπουλος), Πάστρας, Ματαράγκας, Κακολύρης

Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα