Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 1-1

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Ερμής Ζωνιανών και Ηλυσιακός στην Κρήτη με τους φιλοξενούμενους να λυτρώνονται στο τέλος.

Δεν έβγαλε νικητή η «μάχη» της Κρήτης όπου ο Ερμής Ζωνιανών υποδέχτηκε τον Ηλυσιακό για να παραχωρήσει ισοπαλία με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 20’ με τον Καμπά.

Στο 68’ ο Ευαγγέλου αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δέκα λεπτά αργότερα, άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Βαρούχα με πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Κάμπα στο τέταρτο λεπό των καθυστερήσεων.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Βλάχος, Κανδυλάκης, Κοζωρόνης (61' Βαρούχας), Κάββαλος, Σταυραράκης, Πρινιανάκης (46' Γκούγκα), Γκουτσέλης, Αριστεινίδης, Ευαγγέλου, Κοζανίδης (74' Ρουμπάκης), Πλουσής
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Νικολάου, Μητσόπουλος (80' Κολοβός), Ιωαννίδης, Σίσκος, Καραπιπέρης, Αμανατίδης, Τζώρτζης, Φλέγγας (87' Μίχας), Στρατάκης, Μασούρας (66' Κωνσταντίνου), Κάμπας.