Αφεντικό η Ραπίντ, 3-1 την Αούστρια!

Πετυχαίνοντας μια μεγάλη ανατροπή η Ραπίντ Βιέννης πήρε τη νίκη στο ντέρμπι μίσους της Βιέννης, επικρατώντας 3-1 της Αούστρια

Η ομάδα του Ζόραν Μπάρισιτς βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα της απέναντι στη μισητή συμπολίτισσα, αλλά η αντίδρασή της ήταν καταιγιστική και πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη, επικρατώντας 3-1!

Στο 26ο λεπτό του ματς ο Ντε Πάουλα ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στην Αούστρια. Ωστόσο, η Ραπίντ κατάφερε να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ρογκούλι στο 36’ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η ισοφάριση εκτόξευσε την ψυχολογία των παικτών της Ραπίντ οι οποίοι μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος και στο 79’ ολοκλήρωσαν την ανατροπή, χάρη σε τέρμα του Σάμπιτσερ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Σονλάιτνερ στο 84ο λεπτό του αγώνα, «σφραγίζοντας» τη μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της Βιέννης, χάρη στην οποία η Ραπίντ διατηρήθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ: Νόβοτα, Τρίμελ, Σράμελ, Πέτσος, Σονλάιτνερ, Μ. Χόφμαν, Χόφμαν (86’ Σταρκλ), Μπόσκοβιτς, Σάμπιτσερ, Σάουμπ (78’ Άλαρ), Μπουργκστάλερ (89’ Πάβελιτς)

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ: Λίντνερ, Κοχ, Σούτνερ, Χόλαντ, Ρογκούλι, Όρτλεχνερ, Μεργκ (69’ Ρόγερ), Ντε Πάουλα (74’ Στάνκοβιτς), Χόσινερ (79’ Καμαρά), Μάντερ, Σαλαμόν.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)