Αχιλλέας Νειοκαισαρείας – Μαχητής Τρεψιθέας 2-1

Ένα εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Αχιλλέα Νειοκαισαρείας καθώς επικράτησε 2-1 του Μαχητή Τρεψιθέας και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Με την έναρξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 2’ ο Νάκας ανοίγει το σκορ και βάζει τις βάσεις για την νίκη της ομάδας του Αχιλλέα. Στην συνέχεια η φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 14’ έφτασαν στην ισοφάριση με ωραία κεφαλιά του Φλώρου. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους καθώς στο 41’ ο Παμλίδης σημάδεψε το δοκάρι του Μπρέλλα

Και ενώ όλα έδειχναν ότι η το ημίχρονο θα έκλεινε με το 1-1 η ομάδα του Αχιλλέα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παυλίδής όπου έκανε το σκορ 2-1 και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του Αχιλλέα.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (Αποστόλης Στύλος): Σακελλαρίδης, Καπασακαλίδης, Δερμίσης, Δημητρίου, Τασίδης, Τσαγκαράκης, Παυλίδης, Ευαγγελόπουλος (75 Κλιάνης), Σταύρε (65 Παγκέας), Νάκας, Παλμίδης (85' Κοτσιαρίδης)

ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ (Νίκος Σταυροθόδωρος): Μπρέλλας, Ντούγκος (54 Λιλολάρι), Κριτσάς, Μπουροζίκας (85' λ.τρ. Κορλός), Φλώρος, Παυλόπουλος, Κυριάκος, Σαββίδης, Νικούλης, Μάτος (79' Μαλάκος), Κρεββατάς.