Κόπα Λιμπερταδόρες: 2-0 τελικού για Ολίμπια (video)

Η Ολίμπια από την Παραγουάη επικράτησε της Σάντα Φε από την Κολομβία με 2-0 στον πρώτο ημιτελικό του Κόπα Λιμπερταδόρες και εξασφάλισε προβάδισμα πρόκρισης.

Θα ακολουθήσει, βέβαια, επαναληπτικός στην Κολομβία, αλλά το 2-0 κρίνεται θετικό αποτέλεσμα για την Ολίμπια, η οποία κατέκτησε την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της Νότιας Αμερικής σε τρεις περιπτώσεις, το 1979, το 1990 και το 2002. Η άλλη ημιτελική σειρά του φετινού Λιμπερταδόρες θα ξεκινήσει αύριο (04/07, 03:50), όταν οι Νιούελς Ολντ Μπόις του Νάτσο Σκόκο θα υποδεχτούν την Ατλέτικο Μινέιρο του Ροναλντίνιο σε μονομαχία Αργεντινών και Βραζιλιάνων, αντίστοιχα.

Στην προκειμένη, οι Παραγουανοί προβάδισμα με πέναλτι του Ερμίνιο Μιράντα στο 65ο λεπτό, ενώ στο 78ο ο 29χρονος Αργεντίνος στράικερ, Χουάν Κάρλος Φερέιρα, ο οποίος πέρασε σαν αλλαγή στο ημίχρονο, διαμόρφωσε το 2-0. Προγενέστερα, στο 45ο λεπτό, αποβλήθηκαν οι Χουάν Μανουέλ Σαλγκέιρο των γηπεδούχων και Γκεράρντο Μπεντόγια των ηττημένων.

Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Η στιγμή της προσωρινής διακοπής - Έπεσε μπουκάλι στο κεφάλι του Μπέλλου