Αυτοκτονία για Γουίγκαν (video)

Μία ανάσα από τον υποβιβασμό βρίσκεται πλέον η Γουίγκαν μετά την εντός έδρας ήττα της με 3-2 από τη Σουόνσι.

Μία από τις τελευταίες της ευκαιρίες για να φτάσει στην παραμονή είχε η Γουίγκαν η οποία φιλοξενούσε την αδιάφορη Σουόνσι στο «JJB». Οι γηπεδούχοι όμως, δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 και πλέον δύσκολα θα μπορέσουν να προλάβουν το τρένο της παραμονής.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Εσπινόζα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ωστόσο στο πέμπτο λεπτό της επανάληψης ο Ράνγκελ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Η απάντηση της Γουίγκαν ήταν άμεση και στο 53’ πήρε εκ νέου το προβάδισμα εμ τον ΜακΆρθουρ. Από εκεί και πέρα όμως, ήρθε η ανατροπή των «κύκνων». Ο Σέχτερ στο 59’ έφερε το ματς στα ίσια, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Τιεντάλι στο 76’.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ: Ζόελ Ρόμπλες, Κάλντγουελ, Γουότσον (86’ Ζόρντι Γκόμεζ), Σάρνερ, Μπόις (86’ Σταμ), ΜακΚάρθι, ΜακΆρθουρ, Εσπινόζα, ΜακΜάναμαν (65’ Ντι Σάντο), Κονέ, Μαλόνεϊ.
ΣΟΥΟΝΣΙ: Βορμ (85’ Τρεμέλ), Τιεντάλι, Μονκ, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Ράνγκελ, Μπρίτον, Ντε Γκούζμαν, Ράουτλετζ, Σέχτερ (69’ Ντάιερ), Πάμπλο Ερνάντεζ (79’ Αγκουστιέν).

Συλλυπητήρια από Ολυμπιακό και Εφές για τον θάνατο του πατέρα του Εργκίν Αταμάν
Ολυμπιακός – Προμηθέας 80-69: Επιστροφή στις νίκες στη Basket League πριν την Μπαρτσελόνα
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός θα δώσουν τις ίδιες ημέρες τα Game 3 και 4