Νίκη με σκιές για Εθνικό

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με αμφισβητούμενο πέναλτι κέρδισε ο Εθνικός Άχνας την Ένωση Παραλιμνίου.

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για είσοδο στην πρώτη οκτάδα του πρωταθλήματος πήρε η ομάδα του Εθνικού Αχνας, απέναντι στην Ένωση Παραλιμνίου εκτός έδρας με 2-1.

Βέβαια, αυτή ήρθε με πολλά παράπονα για τους γηπεδούχους, καθώς η αναμέτρηση κρίθηκε στις καθυστερήσεις με αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Πέτροβιτς. Νωρίτερα ο Ιγκνάτοφ (22΄) είχε δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με τον Ντα Σίλβα να ισοφαρίζει προσωρινά στο 38’.

ΕΝΠ: Πετκόφ, Μέρτακας, Τρένσον, Ντε Βουλφ (90' Κίττος), Μαρκόσκι, Εσκομπάρ, Ιμσιοτ (60' Φαρία), Κριβοκάπιτς, Ντα Σίλβα, Μπέρτσιλ, Μπαλτοβάλιεφ (73' Φαν Τόρναουτ).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Νουρεντινόσκι, Τόρες, Μιλουντίνοβιτς, Κίσι, Λαρς, Σίμοφ, Κάσιο, Ιγνάτοφ (70' Πέτροβιτς), Κεμπάντζε, Φιλανιώτης, Γκέλσον (90' Σαριτιάρ).

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν