Αστ.Αμαλιάδας- Εθν.Σαγέικων  0-2

Αστ.Αμαλιάδας- Εθν.Σαγέικων 0-2

Με πρωταγωνιστή τον Φίλιππα, ο Εθνικός Σαγέικων πήρε σπουδαία νίκη στην έδρα του Αστέρα Αμαλιάδας με 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 4ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Ανδριέλλου, ο Φίλιππας με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μανολόπουλου και παράλληλα έδωσε το έναυσμα για πανηγυρισμούς στους φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στην Αμαλιάδα. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ασλανίδης με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από ασίστ του Φίλιππα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως η καλή αμυντική λειτουργία του Εθνικού δεν άφησε την εστία του Σταθόπουλου να κινδυνέψει.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Στυλιαράς της Αιτωλοακαρνανίας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Μανωλόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, Νούλος (67’ Μαργαρώνης), Γουβαλάρης (78’ Ρούνης), Ζώντος, Παναγιωτόπουλος Α., Παρασκευόπουλος Ι., Παναγιωτόπουλος Δ., Γκέρτσος, Παρασκευόπουλος Χρ., Παπαθεοδώρου (60’ Γκρίλλα).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΙΚΩΝ: Σταθόπουλος, Πετρόπουλος, Πυρρής, Μπράτης, Σπυρόπουλος, Μπατέλος, Μαγκαφάς, Φίλιππας, Ασλανίδης, Μπαλαλάς, Ανδριέλλος (60΄Μπακούλιας).

Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ
Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες