Εθνικός Σαγέικων – Πανόπουλο 1-0

Την πρώτη του ήττα γνώρισε το Πανόπουλο ύστερα από δύο χρόνια με τον Εθνικό Σαγέικων να επικρατεί 1-0.

Πολύ κοντά στην κατάληψη του στόχου του έφτασε ο Εθνικός Σαγέικων ο οποίος επικράτησε 1-0 του Πανόπουλου εντός έδρας ,αναγκάζοντας την αντίπαλό του να υποστεί την πρώτη του ήττα τα τελευταία δύο χρόνια.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημίχρονο σημειώθηκε το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού όταν ο Μπούρδος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ: Καλλιακμάνης, Νικολόπουλος, Φωτόπουλος, Ιωάννου, Νικολακόπουλος (67’ Πυρρής), Αυγερινός, Ανδριέλος, Τζίφας (55’ Τόγιας), Λάβδας, Μπινιέρης, Μπούρδος (84’ Κακαρούμπας).
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ: Καπετανάκης, Παναγιωτόπουλος, Δαλαβούρας, Μοσχογιάννης (45+ Γερακαρης), Θωνιάτης, Δαβουρλής (59’ λτ Ρετσινάς), Φούφουλας, Πουταχίδης, Γκέρτσος (54’ λτ Τσαντίλης), Καραντζανίδης, Δημητρουλόπουλος.

Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα