Άνετα η Τσέλσι (video)

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Τσέλσι η οποία επικράτησε 4-1 της Γουίγκαν και παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στις επιτυχίες μετά από δύο συνεχόμενα ατυχή αποτελέσματα επέστρεψε η Τσέλσι η οποία επικράτησε 4-1 της Γουίγκαν στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Ο Ραμίρες στο 25’ άνοιξε το σκορ για τους «μπλε» οι οποίοι «καθάρισαν» στην επανάληψη.

Ο Αζάρ στο 56’ έκανε το 2-0 για να έρθει άμεσα η απάντηση από τους φιλοξενούμενους οι οποίοι μείωσαν σε 2-1 με τέρμα του Μαλόνεϊ στο 58΄. Στα τελευταία λεπτά, ένα ξέσπασμα των «μπλε» έφερε και την ευρεία νίκη,

Ο Λάμπαρντ στο 86’ έκανε το 3-1 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μαρίν.

ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Αθπιλκουέτα, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ (88' Μπεναγιούν), Α. Κόουλ, Ντ. Λουίζ, Λάμπαρντ, Ραμίρες, Όσκαρ (77' Όσκαρ), Αζάρ (90' Μαρίν), Τόρες
ΓΟΥΙΓΚΑΝ: Αλ Χαμπσί, Μακ Κάρθι, Κάλντγοελ, Ντι Σάντο, Μαλόνεϊ, Εσπινόσα (59' Κονέ), Μπεσεγιέρ, Σταμ (82' Τζόουνς), Φιγκερόα, Σάρνερ

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες